Naprawa skrzyni biegów we Wrocławiu

Wielu z nas, przed zakupem samochodu, zastanawia się jaką skrzynie biegów powinien posiadać. Dlaczego to jest takie ważne? Bo jest ona kluczowym elementem budowy pojazdu, który odpowiada za prawidłową oraz bezpieczna eksploatację. Skrzynie biegów, są to bardzo skomplikowane urządzenia. Wyróżniamy skrzynie manualne oraz automatyczne. Co jednak, jeśli nasza skrzynia biegów ulegnie awarii?

Naprawa manualnej skrzyni biegów 

Te typy skrzyni biegów, są stosunkowo bezawaryjne. Gdy stosujemy wysokiej klasy oleje, możemy cieszyć się jazdą bez usterek nawet przez bardzo długie lata. Co najczęściej psuje się w takich skrzyniach biegów? No i na czym właściwie polega ich serwis.

Istnieje dużo przyczyn awarii biegów, ze statystyk wynika że większość to uszkodzenia eksploatacyjne. Jedna z przyczyn, to zbyt agresywne zmienianie biegów oraz robienie tego przy zbyt wysokich obrotach. Przez to, następuje zderzenie kół zębatych, na które działają bardzo duże siły. Aby tego uniknąć, warto przestrzegać i pilnować płynnej zmiany biegów.

Kolejna przyczyną, może być jazda na nieodpowiednim biegu. Przyspieszamy wtedy uszkodzenie łożysk, na wałkach skrzyni biegów występują nadmierne luzy. W takim wypadku, powinno się pamiętać i o prawidłowej zmianie biegów oraz o używaniu odpowiednich olejów. Jak sprawdzić czy nasza skrzynia biegów uległa uszkodzeniu? W skrzyniach manualnych, występuje: wycieku oleju, głośnej pracy oraz do wyskakiwania biegów.

Niezależnie od tego, jaka część uległa awarii, naprawa skrzyni polega na całościowym serwisie. Który rozpoczyna się od demontażu oraz rozebrania jej na poszczególne części. Niektóre z części wystarczy wyczyścić oraz odnowić aby uniknąć kupna nowych. Po zakończonej naprawie, następuje jej ponowne złożenie oraz testy techniczne i drogowe.

Naprawa automatycznej skrzyni biegów

W Polsce, jest wielu ludzi, którzy posiadają automatyczną skrzynię biegów, jednak nadal nie cieszy się uznaniem kierowców. Jednak, nie są one bezawaryjne. Na czym zatem polega naprawa skrzyń biegów?

Dzięki automatycznej skrzyni biegów, możemy osiągnąć maksymalnie płynną jazdę. Jednak, mogą wystąpić awarie. Naprawa takiej skrzyni są skomplikowane, co łączy się z dużym wydatkiem. W pierwszej kolejności, należy poddać skrzynię podstawowej oraz dokładnej diagnostyce komputerowej, dokładnym sprawdzeniu wszystkich podzespołów. Następnie, specjalista określa, co uległo uszkodzeniu. Na podstawie tego, można podjąć dalsze kroki naprawy. Po naprawie, następuje złożenie, zamontowanie w aucie oraz zalanie olejem.

Profesjonalny serwis samochodowy Wrocław

Naprawy skrzyni biegów należą do skomplikowanych, dlatego każdy powinien udać się z tym do specjalistów. Jednymi z nich, jest nasza firma Bieg-Car serwis samochodowy we Wrocławiu. Zajmuje się skutecznym naprawianiem skrzyń od wielu lat. Zaufaj Nam, Wasza skrzynia biegów zostanie otoczona najlepszą opieką, co zapewni jej przywrócenie do pełnej sprawności. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą już dziś.

Naprawa skrzyni biegów manualnej i automatycznej,

Wymiana oleju i filtrów

Kompleksowa regeneracja skrzyni biegów

Bieżące naprawy

Wymiana rozrządu

Naprawa zawieszenia i układów napędowych

Regeneracja skrzyni biegów we Wrocławiu

Skrzynie biegów, manualne oraz automatyczne, są to podzespoły które są bardzo eksploatowane. Wysoki poziom zużycia, może być skutkiem nieodpowiednich smarów czy olejów. Awaria skrzyni nie zawsze musi się wiązać z wymianą jej na nową, która wiąże się z bardzo wysokim kosztem, dlatego warto co jakiś czas robić przeglądy czy też regenerację skrzyni biegów.

Najczęstsze objawy usterek

Kiedy możemy podejrzewać usterkę skrzyni biegów? Każda usterka objawia się podobnymi objawami, takimi jak: wyciek biegu, specyficzne szumy, zgrzyt lub wyskakiwanie biegów. Często objawia się również opór przy zmianie biegów. Jednak nie zawsze, występowanie takich objawów, musi wiązać się z wymianą skrzyni na nową. Często wystarczy właściwie przeprowadzona regeneracja skrzyni biegów.

Na uszkodzenia skrzyni biegów ma wpływ:

zbyt agresywna jazda,

brak przeglądów,

stosowanie najtańszych płynów motoryzacyjnych.

Na czym polega regeneracja skrzyni biegów

Regeneracja skrzyni biegów polega na wymianie zużytych części, wśród których mogą znajdować się : synchronizatory, uszczelki, koła zębate, głowice oraz łożyska. Po pierwsze, należy zdiagnozować usterki. Kolejnym etapem jest zdemontowanie skrzyni oraz jej rozłożenie. Wszystkie zdemontowane elementy są oczyszczane. Ważne jest tzw. kalibracja, wymiana uszkodzonych części, strojenie, wymiana kół zębatych, zmiana łożyskowania. Kiedy już wszystkie usterki zostaną usunięte, skrzynię należy złożyć, zamontować oraz zalać odpowiednim olejem.

Proces regeneracji skrzyni biegów, można przedstawić w poszczególnych punktach:

określenie usterki,

wyjęcie skrzyni biegów z samochodu,

rozłożenie skrzyni na elementy pierwsze,

określenie stopnia zużycia poszczególnych części,

wymiana uszkodzonych elementów,

złożenie wszystkich elementów w jedną całość,

zamontowanie skrzyni biegów,

zalanie jej olejem.

Ile kosztuje regeneracja skrzyni biegów? – cennik

Regeneracja skrzyni biegów jest bardzo wymagającą czynnością, która stosunkowo dużo kosztuje. Praktycznie, bardzo ciężko podać konkretne ceny, koszt regeneracji jest związany ze stopniem zużycia poszczególnych części oraz cen nowych części. Regeneracja skrzyń biegów to kosztowna naprawa, właśnie dlatego warto o nią dbać. Jazda w odpowiedni sposób oraz używanie odpowiednich olejów może znacznie wydłużyć czas użytkowania.

Specjalistyczna usługa regeneracji skrzyni biegów

Nasz zespół ostrożnie wymontuje Twoją skrzynię biegów i przywróci jej stan użytkowania. Oferujemy pełny serwis regeneracji we Wrocławiu. Pracujemy w branży od wielu lat. Regeneracja skrzyń biegów wymaga specjalistycznej wiedzy. Właśnie dlatego, już dziś zapoznaj się z Naszą ofertą.

Umów się na wizytę

Napisz, zadzwoń lub odwiedź nasz warsztat. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

  Bieg-Car Serwis

  Profesjonalny serwis samochodowy

  Zadzwoń

  +48 882 068 040

  Napisz

  biegcarserwis@onet.eu

  Odwiedź nas

  ul.Milicka 2
  51-127 Wrocław